Parafia św. Klemensa

Ogłoszenia parafialne

14 X 2018 r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:
 • w poniedziałek, wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
 • we wtorek, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
 • w środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
 • w czwartek, święto Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia;
 • w sobotę, uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona arch. krakowskiej i miasta Krakowa.
 1. W tym tygodniu, we wtorek, będziemy przeżywać uroczystości związane z obchodami 40 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Szczegółowy program obchodów znajduje się na stronie Archidiecezji Krakowskiej www.diecezja.pl. Centralne uroczystości odbędą się we wtorek 16 października. O godz. 16.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce abpa Salvatore Pennacchio. Kazanie na tej Mszy św. wygłosi kard. Stanisław Dziwisz - świadek tego pontyfikatu. Wieczorem o godz. 20.00 mapping na budynku Kurii, odsłonięcie mozaiki w „Oknie Papieskim”, a o 20.30 koncert artystów scen polskich na płycie Rynku Głównego w Krakowie.     
 2. W naszym kościele uroczystą Mszę św. dziękczynną z homilią za pontyfikat Jana Pawła II odprawimy we wtorek 16 października o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się wręczenie stypendiów im. św. Jana Pawła II dla uzdolnionej młodzieży, a także zabrzmi Koncert Papieski w wykonaniu dzieci z przedszkola Sióstr Urszulanek oraz orkiestry dziecięcej ze Szwajcarii. Tradycyjnie spotkamy się także przy pomniku Jana Pawła II. Wraz z Urzędem Miasta Wieliczka serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do przeżywania tego wielkiego Jubileuszu.
 3. Od dzisiaj przyjmujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych na wypominki roczne i jednorazowe. Na bocznych ołtarzach są przygotowane specjalnie kartki, na których można wypisywać zmarłych. Wypominki przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.  
 4. Dzisiaj XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Przed kościołem młodzież prowadzi zbiórkę dla Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia
 5. W piątek po wieczornej Mszy św. młodzież oazowa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. Wspólnota Nieustającego Różańca św. im. Św. Jana Pawła II zaprasza na Mszę św. w poniedziałek 15 października na godz. 18.00.
 7. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom szkół oraz przedszkoli z okazji Dnia Nauczyciela składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych. Niech Wasza ciężka praca będzie dla Was źródłem radości, abyście mogli cieszyć się owocami waszej pracy w postaci sukcesów waszych uczniów i własnych osiągnieć zawodowych. Niech nie brakuję Wam determinacji, cierpliwości, wyrozumiałości i miłości w walce o drugiego człowieka. Niech także nie brakuje wyrazów życzliwości i wdzięczności od uczniów i ich rodziców nie tylko dzisiaj, ale w ciągu całego procesu edukacji. Niech Wam Bóg błogosławi. Szczęść Boże. 
 8. Wszystkim Parafianom i Gościom Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie dobro duchowe oraz materialne i życzymy błogosławionego tygodnia.

Parafia Rzymskokatolicka św. KLEMENSA w Wieliczce

“Wy jesteście solą dla Ziemi”

Mateusz 5, 13